Güncel

KATIL BÜYÜTELİM, KATIL MÜCADELEDE OMUZ OMUZA OLALIM!

Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER), demokratik, akademik, kültürel ve siyasal mücadele platformunda birinci yılını geride bıraktı.

Tarihsel süreçte ortak emeğin ürünü olarak onurlu bir gelenekten gelen, herkesin ortak değeri olan bir geçmişe sahip DKDER, mücadelesini, duruşunu daha da büyütmek için tüm dostlarına bir çağrısı var.

Demokratik mücadele platformunda yerini alan DKDER öncelikte sağlıklı ve devrimci ilkeler ile uyumlu bir programa sahiptir.

Bir demokratik kitle örgütü olarak, kendi gücü ile kendi alanında mücadele etmeye çalışıyor.

Kendine özel bir misyon biçmiyor ve demokratik bir kitle örgütü olarak gücü oranında, halkın, emekçilerin yanında olmaya çalışıyor.

Dün birlikte yola çıktığımız ama bugün aramızda olmayan mücadele arkadaşlarımıza, onun değerlerine sahip çıkmaya ve yaşatmaya çalışıyor. Hafızamıza sırtını dönmüyor.

Mücadele etmek ve destek vermek isteyen tüm dostlarına ulaşmaya çalışıyor. Hangi alanda olursa olsun örgütlü olmak doğru olandır.

Eksiklerini görüyorsan gidermek için, hata ve yanlışlarını görüyorsan mücadele ve çalışmaların içinde düzeltmek için katılmalısın.

Örgütlenmenin, mücadelenin ve dayanışmanın daha iyisini geliştirmek için bizzat katılarak verimli olacağımızı unutmamalıyız.

Görüp görmemekten gelmemeliyiz.

Duyup duymamazlıktan gelmemeliyiz.

Sözümüz, emekçi halklar için, sosyalizm için mücadele alanında olmak isteyen, demokratik bir kitle örgütünde omuz omuza vermek isteyen herkesedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir