Pazar, Temmuz 14, 2024
Güncel

4.KONGREMİZİ LENİN VE SABAHATTİN KURT’A ADADIK

3 haziran 2020 tarihinde bilimsel sosyalizmi rehber edinerek kurulan Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER) 4. Kongresini tamamladı.

Görüşlerin, eleştirilerin ve özeleştirilerin açıklıkla ve seviyeli bir şekilde ifade edildiği, mücadele kararlılığının dile getirildiği,  önümüzdeki dönem mücadele ve örgütlenme programının konuşulduğu 4.Kongre,  yoldaşlık duyguları içinde tamamlandı, marşlarla toplantı sonlandırıldı. Kongreye Gelemeyen kimi yoldaşlar İnternet üzerinden katıldı, mesajlarını iletti.

Bir 9 kişi ve ders çalışan insanlar görseli olabilir

Emeği geçen tüm yoldaşlarımıza teşekkürler!

Kongrenin büyük önder LENİN’e ve Kızıldere’de 9 yoldaşı ile katledildikten sonra, cansız bedeni kaybedilen Sabahattin Kurt’a adandığı duyuruldu.

19.uncu yy in son baharında Marksizmi salon toplantılarında tartışma aracı yaparak nekahat dönemine sapmalar ve aktörlerinin aksine, Ekim devrimiyle beraber Leninist devrim öğretisini 20.inci yy Marksizmi olarak bize öğreten ve yol gösteren büyük önder LENİN, yüzüncü ölüm yıl dönümünde 21. inci yüzyıla ışık tutan devrimci öğretilerle bize bir kere daha yol gösteriyor.

Sınıf mücadelesinin, kapitalist barbarlığın n bütün baskıcı yöntemlerine rağmen devrimci ruhla, bir kere daha sadece ” karşı koyma” değil sosyalizmin zaferi için ” büyük kalkışma” nın kaçınılmaz olduğunu pratik olarak göstermiştir. Kızildere pratiğiyle aslolan bu pratiği şimdi hayata geçirme zamanıdır.

Bu şiarla kongremizi yüzüncü ölüm yıldönümünde büyük önder LENİN’e ve Kızıldere’de 9 yoldaşı ile katledildikten sonra, cansız bedeni kaybedilen Sabahattin Kurt’a adıyoruz. Şan olsun!

DKDER

Bir 6 kişi, ders çalışan insanlar, televizyon ve yazı görseli olabilir

 

Bir yazı görseli olabilir

 

Bir yazı görseli olabilir