Güncel

İSTANBUL’DA KIZILDERE ANILDI, ANLATILDI!

Devrimci 78’liler Federasyonu, Devrimci Hareket, Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER), Devrimci Parti, EHP, ODAK ve SYKP’nin örgütleyicisi olduğu kurumlar Kızıldere’nin 51. yılında İstanbul’da anma gerçekleştirdi. Anma ve anlatmaya çeşitli kurumlar ile Cumartesi Anneleri ve insanları da katıldı.
Taksim Aynalıgeçit Kültürel Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen anma, 14.00’da başladı.

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'DEĞERLERİMİZİ ANIYORUZ 51. YILINDA KIZILDERE DEĞERLERİ FİKİRLERİYLE 30 MART YAŞIYOR! ADA EHP ODAK sykP' görseli olabilir

Türker Demirci(DKDER)

Kurumlar adına Türker Demirci’nin açılış konuşmasının ardından yapılan konuşmalarda ilk sözü anmanın örgütleyicisi kurumlar yaptı. Sırasıyla yapılan konuşmalarda her grup Kızıldere’nin tarihsel anlamına, ondan çıkardıkları derslere ve dönemin koşullarına değindi.
Devrimci 78’ler adına İsmet Buz, Devrimci Hareket adına Buşra Islak, Dostluk ve Kültür Derneği(DKDER) adına Fevzi Göktan, Devrimci Parti adına Burcugül Çubuk, EHP adına Özge Akman, ODAK adına Doğan Baran, SYKP adına Ferhat Ergan, Kızıldere’nin anlamı ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Fevzi Göktan(DKDER)

DKDER adına yapılan konuşmada, Mahir Çayan tesbitleri üzerinde durularak, Kızıldere’nin ve dönemin devrimci mücadelesinin yiğitliğin, fedakarlığın, kahramanlığın yanında birliğin ve dayanışmanın sembolü olduğuna dikkat çekilerek Kızıldere pratiğinin bizi düşünmeye davet ettiğine vurgu yapıldı. Kızıldere’nin bir manifesto olduğu ifade edildi.

Bir 1 kişi, müzik enstrümanı çalıyor, gitar ve iç mekan görseli olabilir

Kerem Ulaş Dönmez (Müzisyen-Aranjör)

Konuşmaların ardından müzisyen Kerem Ulaş Dönmez’in performansında marşlar söylendi. Hep bir ağızdan marşlara eşlik edildi. Yine Ramazan Geçenoğlu ve Selah Akıncı  tarafından şiirler okundu.
Okunan marşların ardından katılımcı kurumlar söz alarak görüşlerini ifade etti. Yeşil Sol Parti, Yeni Bir Dünya İçin Çağrı, Köz ve Devrimci Komünistler adına görüşler ifade edildi.
Yapılan konuşmalardan sonra 7 kurumun örgütleyicisi olduğu anma, coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Özge Akman(EHP)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Burcugül Çubuk (Devrimci Parti)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Büsra Islak (Devrimci Hareket)

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'DEĞERLERİMİZİ ANIYORUZ 51. YILINDA KIZILDERE DEĞERLERİ 30 MART FİKİRLERİYLE YAŞIYOR! DEVRIMCI HAREKET DEVRIMCI PARTI *eHp EHP ODAK syKP' görseli olabilir

İsmet Buz(Devrimci 78’ler Fed)

Doğan Baran (ODAK)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Ferhat Ergen(SYKP)

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Katılımcılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir