Pazar, Temmuz 14, 2024
Güncel

İEB: 1 Mayıs’ta Taksim’e!

1 Mayıs Taksim Platformu’nun kuruluşunu sağlayan ve içinde yer alan İşçi Emekçi Birliği (İEB) “İşçilerin birliği halkların kardeşliği için 1 Mayıs’ta Taksim’e!” çağrısı yaptı.

“İşçilerin birliği halkların kardeşliği için 1 Mayıs’ta Taksim’e!” başlıklı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“İşçi Emekçi Birliği olarak devrimci-ilerici güçlere, sendikalara, demokratik kitle örgütlerine Mart’ın 2’nci haftası 1 Mayıs hazırlıklarına başlamak için bir araya gelme çağrısı yapmıştır. Çağrımızda ‘birleşik, kitlesel, devrimci, tarihsel ve sınıfsal özüne uygun 1 Mayıs’ı birlikte örgütleyelim’ demiştik. Çağrımıza yanıt veren kurumlarla birlikte 25 Mart’ta Taksim’i hedefleyen 1 Mayıs’ı birlikte örgütleme çağrısı yapan deklarasyon metni yayınladık. Gelinen aşamada süreç devrimci-ilerici güçlerin yer aldığı 2024 Taksim 1 Mayıs Platformu’na evrilmiş oldu. 2024 1 Mayıs’ı için bir araya gelen kurumlar Taksim çağrılarına başladı.

İşçi Emekçi Birliği olarak tüm toplumsal kesimlere; yoksulluğa, baskıya, sömürüye karşı sınıfımızın gücünü göstereceğimiz 1 Mayıs’ı örgütleme çağrısı yapıyoruz.

Emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin her geçen gün kendi çıkarları için tırmandırdıkları savaş politikalarına, imha ve inkara karşı ‘işçilerin birliği halkların kardeşliği’ şiarını yükseltmek için Taksim’e davet ediyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs!

Biji 1 Gulan!

Yaşasın devrim ve sosyalizm!”