İSTANBUL’DA KIZILDERE ANILDI, ANLATILDI!

İSTANBUL’DA KIZILDERE ANILDI, ANLATILDI!

Devrimci 78’liler Federasyonu, Devrimci Hareket,  Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER), Devrimci Parti, EHP, ODAK ve SYKP’nin örgütleyicisi olduğu kurumlar Kızıldere’nin 51. yılında İstanbul’da anma gerçekleştirdi.

Taksim Aynalıgeçit Kültürel Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilen anma, 14.00’da başladı.

Kurumlar adına Türker Demirci’nin açılış konuşmasının ardından yapılan konuşmalarda ilk sözü anmanın örgütleyicisi kurumlar yaptı. Sırasıyla yapılan konuşmalarda her grup Kızıldere’nin tarihsel anlamına, ondan çıkardıkları derslere ve dönemin koşullarına değindi.

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'DEĞERLERİMİZİ ANIYORUZ 51. YILINDA KIZILDERE DEĞERLERİ FİKİRLERİYLE 30 MART YAŞIYOR! ADA EHP ODAK sykP' görseli olabilir

Türker Demirci (DKDER)

Devrimci 78’ler adına İsmet Buz, Devrimci Hareket adına Buşra Islak,  Dostluk ve Kültür Derneği(DKDER) adına Fevzi Göktan,  Devrimci Parti adına Burcugül Çubuk, EHP adına Özge Akman, ODAK adına Doğan Baran, SYKP adına Ferhat Ergan, Kızıldere’nin anlamı ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'KIZILDERE DEĞERLERİ FİKİRLERİYLE YAŞIYOR! Kanal ADA DEVRIMCI HAREKET' görseli olabilir

Fevzi Göktan (DKDER)

DKDER adına yapılan konuşmada, Mahir Çayan tesbitleri üzerinde durularak,  Kızıldere’nin bir manifesto olduğu vurgulanarak, Kızıldere’nin ve dönemin devrimci mücadelesinin yiğitliğin, fedakarlığın, kahramanlığın yanında birliğin ve dayanışmanın sembolü olduğuna dikkat çekilerek Kızıldere pratiğinin bizi düşünmeye davet ettiğine vurgu yapıldı.

Bir 1 kişi, müzik enstrümanı çalıyor, gitar ve iç mekan görseli olabilir

Kerem Ulaş Dönmez

Konuşmaların ardından müzisyen Kerem Ulaş Dönmez’in performansında marşlar söylendi. Hep bir ağızdan marşlara eşlik edildi. Yine katılımcılar tarafından şiirler okundu.

Okunan marşların ardından katılımcı kurumlar söz alarak görüşlerini ifade etti.

Yapılan konuşmalardan sonra 7 kurumun örgütleyicisi olduğu anma, coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Özge Akman(EHP)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Burcugül Çubuk (Devrimci Parti)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Büsra Islak( Devrimci Hareket)

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Ferhat Ergen (SYKP)

Doğan Baran (ODAK)

Bir 1 kişi, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'DEĞERLERİMİZİ ANIYORUZ 51. YILINDA KIZILDERE DEĞERLERİ 30 MART FİKİRLERİYLE YAŞIYOR! DEVRIMCI HAREKET DEVRIMCI PARTI *eHp EHP ODAK syKP' görseli olabilir

İsmet Buz(Devrimci 78’ler)

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabı ve iç mekan görseli olabilir