Pazar, Temmuz 14, 2024
Güncel

DKDER’den Kübalı Yoldaşlara mektup

Değerli yoldaşlar,

Küba Devriminin 65.yılını, Fidel’in, Che’nin, Camilo ve Raul Castro’nun yoldaşları DKDER’liler olarak coşkuyla, heyecanla ve devrimci duygularımızla selamlıyoruz!

1950’li yıllardan itibaren Batista yönetimine mücadele eden Fidel Castro ve yoldaşlarının öncülüğünde gerçekleştirilen devrim, haklı olarak dünyanın değişik ülkelerindeki halklara kurtuluş yolunu göstermiştir.

Küba Devrimi 64 yaşında - Sur Ajans - Son dakika ve güncel haberler

1 Ocak 1959 Küba Devrimi, insanlığın yüz akı ve umududur.

Bu nedenle, ABD emperyalizmi, devrim sürecinden günümüze Küba’yı yenilgiye uğratmak için saldırılar, komplolar, suikastlar, her türlü ablukayı düzenlemeye devam etmiştir. Her defasında Küba halkı tarafından yenilgiye uğratılsa da bu saldırılarından vazgeçmemiştir.

Devrim bayrağını taşımaya devam eden onurlu Küba halkıyla dayanışmak devrimci bir görevdir.

DKDER olarak, tereddütsüz Küba halkıyla dayanışma içindeyiz.

Bu nedenle, her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, ABD’nin Küba halkına uyguladığı iktisadi, ticari, finansal ablukaya derhal son verilmelidir.

ABD’nin bu korkunç soykırım suçunu meşrulaştırmak için Küba’yı dahil ettiği ve beş para etmez “terörü destekleyen ülkeler listesi” denilen saldırganlık programı derhal tasfiye edilmelidir.

Küba halkını, Kübalı diplomatları, Küba’nın devrimci önderliğini hedef alan komplolar, saldırılar son bulmalıdır.

Tüm kuşatmalarla, ekonomik, ticari, diplomatik ambargolarla Küba halkının bağımsız, egemen, sosyalist düzenini yıkmayı hedefleyen her türlü yalan ve karalama kampanyasına son verilmelidir.

Devrimci dayanışma duygularımızla!

Yaşasın Küba Devrimi!

Yaşasın Sosyalizm!

 

Dostluk ve Kültür Derneği

(DKDER)