Pazar, Temmuz 14, 2024
Güncel

ON’LARI BİR KEZ DAHA SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.!

ÇAĞRI

ON’LARI BİR KEZ DAHA SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.!

On’lar, Kızıldere’nin Kan Çiçekleri,

Devrimci Mücadelenin Önderleri

MAHİR ÇAYAN, CİHAN ALPTEKİN, ÖMER AYNA, ERTAN SARUHAN, HÜDAİ ARIKAN, SAFFET ALP, SABAHATTİN KURT, NİHAT YILMAZ, AHMET ATASOY ve SİNAN KAZIM ÖZÜDOĞRU!

ON’lar, devrimci düşünceleriyle yüreğimizde, bilincimizde ve vicdanımızda yaşadı, yaşıyorlar. Halklarımızın kurtuluş mücadelesinde devrim ve sosyalizm şiarını kanlarıyla yazdılar. Devrimci dayanışmaya duyduğumuz büyük özlemin Kızıldere’den parlayan yıldızıydılar. Devrimci kuşakların dünyasına bir fırtına gibi girdiler. Yüreklerden sokaklara, sokaklardan meydanlara ve yaşamın her alanından sosyalizme coşkuyla akan bir ırmak oldular.

30 Mart 1972’de, 12 Mart faşizminin gerçekleştirdiği Kızıldere Katliamı’nın üzerinden tam 52 yıl geçti. 12 Mart’lardan 12 Eylül’lere uzanan askeri faşist darbelerle hesaplaşmak, darbecilere yaptıklarının hesabını sormak için, Kızıldere katliamını bir kez daha lanetleyeceğiz.

ON’ları sevgi ve özlemle anarken, Mahir Çayan’ın mezarı başında gerçekleştireceğimiz anmaya katılımınızı bekler, dostluk ve dayanışma duygularımızı iletiriz.

DEVRİMCİ 78 LİLER FEDERASYONU – ANKARA 68’LİLER – DKDER (DOSTLUK VE KÜLTÜR DERNEĞİ)

 

Tarih: 30 Mart 2024

Yer:  Karşıyaka Mezarlığı 2.nolu kapı

Toplanma Saati: 12.30Açıklama yok.